1244

پیام دکتر یوسف وند مسئول بسیج اساتید استان و رئیس دانشکده علوم به مناسبت ۱۲ اردیبهشت روز استاد و معلم

بسم الله الرحمن الرحیم 


«اِنَّ اللهَ وَ مَلائِکَتَهُ حَتَّی النَّمْلَةِ فی حُجْرِها وَ حَتّی الْحُوتِ فِی البَحْرِ یُصَلُّونَ عَلی مُعَلِّمِ النّاس الْخَیْرَ» ؛(کنز العمال، حدیث ۲۸۷۳۶) 

ضمن گرامیداشت سالروز شهادت مرد علم و عمل ،ادب و فرهنگ، استاد اسوه، صاحب اندیشه مطهر و متعالی استاد شهید  مرتضی مطهری رضوان الله تعالی علیه، این روز  با عظمت را که به نام معلم  و استاد مزین گشته به محضر  همه ی همکاران فرهیخته و اساتید عزیز و دوستدار دانایی و فرهنگ تبریک عرض می کنم.

اوصاف با ارزشی همانند، شان الهی تعلیم (قرآن مجید نخستین معلم را خداوند می داند) نقش   انبیایی معلمان و اساتید، جایگاه اولیایی آنها در تعلیم و تربیت ( مَن عَلَّمَنی حَرفاً فَقَد صَیرَنی عَبداً) و منزلت امانتداری آنها در امانت انسان ها جایگاه باشکوه و رفیعی را در فرهنگ ما برای اساتید و معلمان شکل داده است که با سنجه ها و  معیارهای مادی قابل اندازه گیری نیست.


تاریخ کشور گواهی می‌دهد که  عبور از عقب‌ماندگی علمی در دوران پهلوی­‌ها و قاجارها و نیل به جایگاه ممتاز و مقتدر علمی جهان در عصر جمهوری اسلامی، محصول تلاش‌های جانانه و مجاهدانه استادان و  معلمان شریف، اندیشمند و زمان شناس ایران اسلامی است. 

یقینا باز تولید تمدن نوین اسلامی و نیل به دانشگاه تمدن ساز با دانش آموختگان کار آفرین، رسالت بزرگی است که با همت استادان و معلمان با تربیت نسل جوان که بزرگ ترین سرمایه کشور هستند میسور و ممکن می شود. 
استفاده از ظرفیت شبکه نخبگانی با رویکرد حل المسائلی  و نگاه تربیت نسل های سازنده و امیدوار در راستای اعتلای کشور بخش عمده ای از الزامات عصر حاضر، رسالت های سترگ و آفرینش های با ارزش اساتید و معلمان است. با این نگاه در سال مهار تورم و رشد تولید ما می توانیم به دولت و ملت برای نیل به این اهداف فوق راهبردی کمک کرده و نقش آفرینی نمائیم.    

در پایان روز معلم و استاد را مجددا به محضر تمامی معلمان و اساتید سراسر کشور و بالاخص همکاران گرانقدرم در  دانشگاه های استان کرمانشاه   تبریک عرض می‌نمایم و از خدای بزرگ توفیقات مضاعف و دامنه دار، سلامتی پایدار، سرافرازی تمام عیار و برکات وجودی بی شمار را برای همه ی عزیزان مسئلت می نمایم.

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲
نامدار یوسف وند - مسئول بسیج اساتید استان کرمانشاه و رئیس دانشکده علوم دانشگاه رازی


شناسه : 7520772

آخرین اخبار