2685

پیام  رئیس دانشکده علوم به مناسبت فرارسیدن بهار طبیعت، سال جدید و بهار معنویت،  ماه مبارک رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم 

 


یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحال.

 قداقبل الیکم شهرالله بالبرکة والرحمة والمغفرة.


مقارنه دو بهار، یعنی فرارسیدن بهار قرآن، معنویت و مهمانی در ماه رمضان و بهار  طبیعت و نوروز باستانی را به‌ محضر امام و امت اسلام  و همچنین ملل‌ حوزه نوروز بالاخص به شما دانشگاهیان عزیز تبریک و تهنیت عرض می کنم.

 این تقارن و همزمانی در مطلع و آغاز، بستر  مبارکی برای صیرورت و شدن است.  همانطور که در پهنه زمین و در حیات نباتی شاهد سرسبزی، رویش و رشد جوانه های  پرطراوت زندگی هستیم، طبیعی است که در ایام معنوی صیام نیز  شاهد رشد و تعالی جوانه های امید و رویش و بالندگی های معنوی در حیات انسانی باشیم.  ترکیب فرخنده و الهام بخشی از نو شدن، جوشش و تحول در بهار با  شور و شعف معنوی در اسحار  می تواند برکات زیادی را به زندگی ارزانی دارد تا مسیری هموار برای حرکت در  مسیر بالندگی و سرزندگی را فرا روی ما قرار دهد.

هستی بخش جهان، خالق زندگی و زمان  با گستراندن فرش بهار طبعیت، سکوت را به نغمه، سکون را به حرکت و سردی زمستان را به گرمی بدل نموده است و همزمانی آن با ماه مبارک رمضان بستر مناسبی را جهت خودسازی و تحول با توکل را در عرش بهار قرآن فراهم آورده  است. البته  این مقارنه زمانی برای چند سال آینده نیز تداوم خواهد داشت و به خواست حضرت حق از برکات آن بهره مند خواهیم شد.

سال ۱۴۰۲ توسط رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی  (مدظله العالی) سال "مهار تورم‌ و رشد تولید" نام گذاری شده است،  تحقق این موضوع علاوه بر تلاش ها و عملکرد دقیق مسئولین، به  همکاری و  همت آحاد ملت و نخبگان  بستگی دارد. تجربه نشان داده است که بخشی از تورم ( علاوه بر عوامل اصلی بوجود آورنده آن) به شکل گیری تقاضای غیر واقعی بر اثر فضای روانی و ایجاد حباب تورمی حاصل از آن شکل می گیرد تا جایی که کالاهای مصرفی در جایگاه کالاهای سرمایه ای قرار می گیرند.  این موضوع با فرهنگ سازی، اراده جمعی و نقش آفرینی  دانشگاهیان قابل حل شدن است. در زمینه رشد تولید و ویژگی برتر آن یعنی تولید دانش بنیان دانشگاهیان می توانند نقش محوری داشته باشند. امیدواریم ما دانشگاهیان بتوانیم  با هماهنگی، همدلی، بکاربستن راه حل های دقیق علمی و اطاعت از فرمایشات رهبری در مسیر کاهش تورم و رشد تولید  گام برداریم و در سال جدید به لطف خدا و با تلاش و همت مضاعف در بخشهای مختلف شاهد تحولات مثبت اقتصادی در راستای مهار تورم و رشد تولید باشیم.

اینجانب ضمن تبریک مجدد آغاز سال نو و حلول ماه مبارک رمضان از زحمات و تلاش‌های همه عزیزان در دانشکده علوم طی سال گذشته قدردانی نموده و امیدوارم امسال با توکل به حضرت حق و توسل به قرآن و اهل بیت علیهم السلام و با پیروی از رهنمودهای داهیانه امام خامنه‌ای (مدظله العالی)، سالی سرشار از موفقیت و بهروزی در کسب  علم و تقوا همراه با نشاط علمی و پویایی و بالندگی برای همه خوبان بالاخص همکاران دانشگاهی( اساتید و یاوران علمی) و دانشجویان عزیز باشد.

با آرزوی توفیقات الهی و قبولی طاعات و عبادات 

اللَّهُمَّ هَذِهِ سَنَهٌ جَدِیدَهٌ وَ أَنْتَ مَلِکٌ قَدِیمٌ أَسْأَلُکَ خَیْرَهَا وَ خَیْرَ مَا فِیهَا وَ أَعُوذُ بِکَ مِنْ شَرِّهَا وَ شَرِّ مَا فِیهَا وَ أَسْتَکْفِیکَ مَؤُنَتَهَا وَ شُغْلَهَا یَا ذَا الْجَلَالِ وَ الْإِکْرَامِ

یوسف وند  
 مسئول بسیج اساتید استان کرمانشاه و رئیس دانشکده علوم

 


 


شناسه : 7059428

آخرین اخبار