511

پیام مسئول سازمان بسیج اساتید دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان کرمانشاه و رئیس دانشکده علوم در گرامیداشت ۳ خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر و روز ملی مقاومت و ایثار

بسم الله الرحمن الرحیم

 

امروز سه خرداد یک روز بزرگ و سرنوشت ساز در تاریخ ملت بزرگ ایران است. امسال این مناسبت با ایام بدرقه خادم ملت، شهید جمهور و همراهان آسمانی او مصادف شده است. در این ایام واژه ایثار و مقاومت ملت بزرگ ایران جلوه های دیگری پیدا کرده است. امرور ما شاهد تجلی حضور میلیونی در تجلیل از ایثار و ازخود گذشتگی و اعلان کلان مقاومت ملی در مسیر متعالی انقلاب و آرمان های آن هستیم.
این مناسبت سترگ تاریخی را گرامی می داریم و به روح پرفتوح و ملکوتی امام و شهدا درود و سلام می فرستیم.
ملت ایران بخوبی می دانند که عملیات هایی مانند عملیات غرورآفرین بیت‌المقدس که حماسه فتح خرمشهر در سوم خرداد سال ۶۱ را رقم زد، درست در ابتدای سالی اتفاق افتاد که کمتر از یک سال قبل از آن تعدادی از سران کشور ( رئیس جمهور، رئیس قوه قضائیه، نخست وزیر و تعدادی از نمایندگان و وزرا) به شهادت رسیده بودند. ملت ایران آثار الهام بخش، وحدت آفرین، تقویت کننده و معجزه آسای شهادت آن عزیزان را در آن سال ها هم تجربه کرد و هم آن را در تاریخ پر افتخار خود ثبت و ماندگار نمود.
فتح خرمشهر نه فقط نقطه عطفی در تغییر منحنی جنگ به سمت پیروزی بود بلکه در تاریخ پر فراز و نشیب انقلاب شکوهمند اسلامی خلق حماسه سوم خرداد یک تحول مبارک‌و درس آموز شد.
جوانان این مرز و بوم با رشادت‌ها، ازجان‌گذشتگی‌ها و با اهدای خون‌‌های پاک خود، این حماسه عظیم را در تاریخ افتخارات ملت به ثبت رساندند.
فتح خرمشهر نمایی تمام عیار از مقاومت و ایثار ملت ایران بالاخص جوانان در مسیر استقلال، آزادی و حفظ تمامیت ارضی کشور است که نقش بازدارندگی آن برای دشمنان و بدخواهان کشور در آینده تاریخ امتداد دارد. 
 ملتی که با وجود شرایط سخت و تجهیزات اندک با وحدت و  همدلی مثال زدنی با الهام گیری از دستورات قرآن و تابعیت از رهبر حکیم خود توانستند در مصاف  با قدرت‌های استكباری و سلطه‌گر، پیروز و جاودانگی این نقش ماندگار را به ارمغان آورند و اینچنین است که در حافظه تاریخی جهان باقی مانده و باقی خواهد ماند.
اینک ما ایرانیان به عنوان وارثان و حافظان این  سرزمین باید از  ارزش ها و آرمان های متعالی و مقدس انقلاب و کشور حفاظت و پاسداری نموده و پویایی ایثار و مقاومت را برای اعتلا بخشی و رسیدن به آرمان ها و اهداف بزرگ ملت و کشور در تمام صحنه های زندگی ملی خود تمرین و تضمین نمائیم.
نهضت استادی استان کرمانشاه به عنوان یک مجموعه علمی و فرهنگی با حضور اساتید نخبه و انقلابی با تأسی گرفتن از رهنمودهای امام خامنه ای (مدظله العالی) و با جهاد علمی امیدوار است که بتواند با الگو قرار دادن نمادهای ایثار و مقاومت با رویکرد خدمت به مردم و نسل جوان از ماحصل مقاومت و ایثار رزمندگان و ملت و ارزش ها و آرمان های والای انقلاب و شهیدان پاسداری نماید.

۳ خرداد ۱۴۰۳
مسئول سازمان بسیج اساتید دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان کرمانشاه و رئیس دانشکده علوم

 


 


شناسه : 14745769

آخرین اخبار