531

پیام رئیس بسیج اساتید استان کرمانشاه و رئیس دانشکده علوم به مناسبت شهادت رئیس جمهور آیت الله دکتر رئیسی و همراهان او در مسیر خدمت

بسم الله الرحمن الرحیم

 

منَ ٱلمؤمِنِينَ رِجَالٞ صَدَقُواْ مَا عَٰهَدُواْ ٱللَّهَ عَلَيهِۖ فَمِنهُم مَّن قَضَىٰ نَحبَهُۥ وَمِنهُم مَّن يَنتَظِرُۖ وَمَا بَدَّلُواْ تَبدِيلٗا. (سوره احزاب/ آیه۲۳)

 رادمردانى از مؤمنان بوده (و هستند) كه صادقانه دربارۀ آن عهد و پيمانى كه با خدا بستند ايستاده‌اند. بعضى از آنان پيمان خويشتن را به پايان رساندند (و شربت شهادت را نوشيدند) و برخى ديگر در انتظار آنند، و هيچ‌گونه تبديلى در عهد و پيمان  خويشتن ندادند

 

حادثه تاثر برانگیز سقوط بالگرد، رئیس جمهور خادم مردم و همراهان گرانقدر او  را آسمانی کرد. در این واقعه سیدالشهدای‌ خدمت، شهیدجمهور آیه الله دکتر سید ابراهیم رئیسی در تاریخ ملت بزرگ ایران ماندگار شد و همراهان مسیر جهاد خدمت، امام جمعه نمونه و آماده ی شهادت تبریز شهید آیه الله آل هاشم و نیز وزیر مجاهد،یاور مقاومت، مرد میدان دیپلماسی شهید دکتر امیر عبداللهیان، سردار شهید سید مهدی موسوی و خلبانان و خدمه پرواز  به فیض شهادت نائل آمدند و درمسیر خدمت تا اوج رضوان الهی پرواز کردند‌. شهادت این عزیزان را به محضر امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف، نائب بر حقش امام خامنه ای مدظله العالی و امت اسلام، ملت بزرگ ایران  و بالاخص به  اهالی علم و دانش  و خانواده های گرانقدر آنان تبریک و تسلیت عرض می نمائیم. از خداوند رحمان برای آن سفر کرده ها رضوان الهی و علو درجات و برای ملت ایران و دوستداران جهانی آنها صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می نمائیم.

این واقعه در فضای عاطفی، داغ سنگینی برقلوب ملت قهرمان پرور ایران اسلامی و آزادگان جهان وارد کرد که جبران آن جز با مددالهی و عنایات ولی الله الاعظم روحی فداه ممکن نخواهد بود. اما باید به این اصل که سیدالشهدای انقلاب و اسلام شناس بزرگ شهید بهشتی رضوان الله علیه  بیان کرده اند نیز  توجه داشته باشیم که ما، این شهیدان را از دست نداده ام بلکه آنها را بدست آورده ایم. آنان نماد و الگوی خدمت مسئولانه، مجاهدانه، عالمانه و صادقانه به کشور و مردم بودند، لذا هر چند از خدمات مستقیم آنان محروم شده ایم اما بر اساس نقش الهام بخش و حرکت آفرین شهیدان عرصه ی خدمت صادقانه، رویش های عظیم و مبارکی از انسان های خدوم در کشور روی خواهد داد که نصاب بسیار زیبایی از تبلور ارزش خدمت صادقانه  به مردم و کشور را رقم خواهند زد. بنابرین همه ی مدیران و مسئولین حال و آینده کشور  شاگرد مکتب خدمت صادقانه این شهیدان والامقام بالاخص سیدالشهدای خدمت خواهند بود.

 این بزرگترین دستآوردی خواهد بود که رابطه ناگسستنی  بین دولت و ملت را در عالی ترین سطح، ممکن و تعریف خواهد کرد. 

علاوه بر این ما در تاریخ کشورمان شهیدانی مانند شهید بهشتی و شهید رجایی (رضوان الله علیهما) داشته ایم که اتفاقا شهید رئیسی ادامه دهنده راه آنها در دو عرصه دستگاههای قضایی و اجرایی بود. تاریخ انقلاب و حوادث تاثیر گذار آن بخوبی به یاد دارد که شهادت آن دو بزرگوار چه تاثیر عمیقی بر همگرایی ملی و دفع تهدیدات داخلی و خارجی آنزمان داشت.

شهید آیت الله دکتر رئیسی نیز مانند  آیه الله بهشتی، شیفته خدمت و در عین حال *مظلوم* و همانند شهید رجایی متواضع و مردمدار بود.

 علاوه بر این اخلاص و خستگی ناپذیری او در رسیدگی به امور، اخلاص و خستگی ناپذیری شهید سردار دل ها و شهید چمران را تداعی می کرد.

او اهل کار خطیر و مرد میدان خطر بود. خطرپذیری او را در میان حوادث بارها دیدیم. حضور او در میان مردم و در مناطقی که بسیجیان و مردم عادی تهدید می شدند( در سال ۱۴۰۱)  شهامت و خطرپذیری او را برای خدمت به کشور و مردم را نشان داد. پاک دستی و  مبارزه او با فساد برگ زرینی در کارنامه یک حکمران در تراز انقلاب اسلامی است.

او در خدمت جهادی به کشور، ولایت پذیری و امید به آینده  صادق،  و شهادت مزد صداقت او در عمل به تکلیف الهی تا پای جان بود.

حال در سایه توجهات حضرت حق و نقش سازنده و تعالی بخش رابطه امام و امت جهانیان شاهد این خواهند بود که اولا این اتفاق بعنوان یک نقطه عطف‌ عزت آفرین در حرکت کشور به سمت رشد و پیشرفت عمل خواهد کرد و او بعنوان شهید جمهور رئیسی در  وحدت آفرینی و  انسجام بخشی ملی و منطقه ای و ناامید کردن دشمنان بیش از رئیس جمهور رئیسی اثر بخش تر خواهد بود. حقیقت معجزه خون شهیدان، ما را به این  باور رسانده که ملت راست قامت و ایستاده ایران درسخت ترین شرایط و باتحمل سنگین ترین مصیبت ها، تهدیدات را به فرصت تبدیل می کند.

اینچنین است که این حرکت پویا و ریشه دار با بن مایه انسجام و همدلی تا نیل به آرمان های انقلاب در راستای دولت سازی و جامعه پردازی و ساختن تمدن نوین اسلامی و تحویل آن به صاحب دولت عظما با قوت ادامه خواهد داشت و ان شاءالله تا نیل به این هدف بزرگ ثابت قدم باقی خواهیم ماند.

مجددا  به روح بزرگ خادم الرضا علیه السلام ، سید محرومان ،سرباز رهبری، و فدایی ملت و همراهان او که برسفره حضرت ثامن‌الحجج علیه السلام مهمان و در عند ربهم متنعم هستند درود و سلام می فرستیم و بر ادامه راه شان تا اعتلای همه جانبه کشور و تحقق آرمان های ملت  تاکید می نمائیم.

 

اللَّهُمَّ إِنَّا لَا نَعْلَمُ مِنْهُم إِلَّا خَیْرا

 «ربنا افرغ علینا صبراوثبت اقدامنا وانصرنا علی القوم الکافرین»

 

۳۱ اردیبهشت  ۱۴۰۳

مسئول بسیج اساتید دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان کرمانشاه و رئیس دانشکده علوم


شناسه : 14733889

آخرین اخبار