486

پیام رئیس بسیج اساتید دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان کرمانشاه و رئیس دانشکده علوم به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان و آغاز سال نو خورشیدی

بسم الله الرحمن الرحیم یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ

ز کوی یار میآید نسیم باد نوروزی
از این باد آر مدد خواهی چراغ دل برافروزی


فرارسیدن نوروز و آغاز سال جدید و همزمانی و مقارنه بهار قرآن و معنویت با بهار آفرینش و طبیعت، نوید بخش فیروزی و بهروزی است. این تقارن مبارک را به فال نیک گرفته و از قرن دل دعای تحویل سال را به نیابت از همه عزیزان زمزمه نموده و ضمن تبریک نوروز باستانی به همه دانشگاهیان استان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات، استجابت ادعیه و اوراد، احسن الحال را برای فرد فرد شما عزیزان و مردم شریف کشورمان و کلیه مسلمین جهان مسئلت می نمایم.
فصل بهار، بستر ظهور و بروز حیات و شادابی بر روی زمین و عرصه ی جلوه‌های خداوند در جهان هستی است که با تماشای مظاهر رعنا، دریچه ای به عالم معنا به روی انسان گشوده شده و با نظاره این واقعیت راهی به سوی ادراک حقیقت ممکن می شود. با الهام گرفتن از این نو شدن ها و تحولات خلقت در مسیر بهاری شدن است که از خالق و مدبر آن می خواهیم که در مطلع سال جدید حال ما را هم بهاری کند، «حول حالنا الی احسن الحال» و همراه با این دعا در دعای ماه مبارک می خوانیم: “اللهم غیر سوء حالنا بحسن حالک” خدایا حال بد ما را به حال خوب و احسن خودت تغییر ده. در اینجا آن احسن الحال را که در تحویل سال می خوانیم معنای ویژه پیدا می کند و غایت آن احسن الحال حال نیکویی است که از طرف حضرت رب العالمین به انسان داده شود و آن مجموعه ی صفات خوب و معارف نیکو است که به کمال انسان کمک می کنند. لذا تغییر حال از ناامیدی به امیدواری، از جهل به دانایی، از ناتوانی به توانایی، از اندوه به شادابی و.... و در یک عبارت صبغه الهی پیدا کردن می تواند خواسته های نیکویی باشند که مصداق این دعا به حساب آیند.
این ایام یک نقطه خاص در جهان اسلام طالب دعای ویژه است. همه در این لحظات نورانی برای نصرت و پیروزی مردم مقاوم و اسطوره ای غزه که یک جنگ جهانی را تحمل می کنند دعا و استغاثه نمائیم.
امسال همزمانی حداکثری تعطیلات نوروزی با ماه صیام و قیام می تواند فرصتی باشد که از این ظرفیت و عطر خوش بهار قرآن و ماه مبارک رمضان در راستای خودسازی و بهره مندی حداکثری از مهمانی الهی استفاده بیشتری ببریم.
آغاز سال نو را در شرایطی جشن میگیریم که مجموعه اهالی اعضای بسیج اساتید استان و عزیزان دانشکده علوم اعم از دانشحویان، اساتید و همیاران علمی در مسیر صیرورت و تعالی خود و حوزه فعالیت های دانشکاهی در زمینه های مختلف آموزشی، پژوهشی، تربیتی و فرهنگی جد و جهد داشته لذا از همه ی عزیزان تقدیر و تشکر می کنم. و امیدوارم در سال جدید برنامه و طرح های سازنده با استعانت از حضرت حق و با همت و گام های استوار عزیزان در مسیرهای پرشتابی قرار گیرند.
بار دیگر ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش‌های بی‌شائبه همه شما عزیزان در این بهار سبز و روح بخش، و قبولی طاعات و عبادات، نوروز باستانی و آغاز سال جدید را مجددا تبریک عرض می کنم و امیداست: 
نظر مهر ربوبیت در دل تان با دوام 
بر بساط عافیت مستدام
کارهایتان بر نظام 
دولت توفیق تان پر شتاب
و نوروزتان فرخنده در همه ایام باد

یوسف وند
مسئول بسیج اساتید استان کرمانشاه و رئیس دانشکده علوم
در آستانه اولین لحظات سال ۱۴۰۳

0:57


شناسه : 13248538

آخرین اخبار