4548

پیام آقای دکتر یوسف وند به مناسبت گرامی داشت فرا رسیدن چهل و پنجمین دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی

بسم الله الرحمن الرحیم

 

در ابتدا فرارسیدن سالروز فجر انقلاب اسلامی به فجرآفرینان قهرمان و ملت بزرگ ایران اسلامی تبریک عرض می کنیم و یاد و خاطره امام امت ‌و شهدای گرانقدر که در پیشتازی و همراهی ملت این رخداد سترگ را رقم زدند را گرامی می داریم.
فجر انقلاب اسلامی بزرگترین رخداد مبارکی است که بعد از بعثت انبیا در خاطره تاریخی بشریت معاصر نقش بست. طلوع نور بر علیه ظلمت حاکم بر جهان در ۴۵ سال گذشته رخ داد. درست در زمانی که فاتحان جنایتکار جنگ دوم جهانی جهان را بین خود در دو بلوک شرق سوسیالیسم ‌و غرب کاپیتالیسم تقسیم کرده بودند و مناسبات ظالمانه و غیر عادلانه ای بر جهان حاکم کرده بودند و نظام بشریت را بکام خود خواسته و نظم جهانی را در بردگی مدرن بشریت تعریف کرده بودند و در این شرایط هیچ صدای حق طلبانه و استقلال خواهانه ای اجازه ظهور و بروز نداشت. در این شرایط مردم اسطوره ای ایران اسلامی با شعار فوق راهبردی استقلال، آزادی ، جمهوری اسلامی نقش نویی درافکندند و با وقوع انقلاب اسلامی شب پرستان و جاهلان مدرن برای خاموش کردن نور آن توطئه ها و مزاحمت های فراوانی را بر ملت انقلابی و کشور ایران اسلامی تحمیل کردند. با شکل گیری بزرگ ترین صف آرایی حق علیه باطل حقانیت انقلاب اسلامی و اهداف والای آن برای حق طلبان جهان روشن شد و اصحاب ظلمت و جور هم همه امکانات خود را به میدان آوردند که از پرتوافشانی آن بکاهند. لذا زخم های زیادی بر پیکر آن وارد کردند که حد اقل از شتاب آن بکاهند و از فراگیری آن جلوگیری نمایند. غافل از اینکه امتداد و دوام در حد کامل نور الهی با وعده حضرت حق تضمین شده است.
یرِیدُونَ لِیطْفِؤُا نُورَ الله بِأَفْواهِهِمْ وَاللهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کرِهَ الْکافِرُونَ (الصف: ۸).
اکنون مردم انقلابی ایران اسلامی با انجام فرآیند خودباوری و ملت سازی، حقانیت خود و طریقی که برگزیده است را برای جهانیان ثابت کرده اند و دشمنان نیز نمی توانند این خورشید تابنده در زندگی بشر را کتمان کنند و یا نادیده بگیرند. لذا در این بستر زمانی و موقعیت جهانی در گام خود سازی و دولت پردازی با بهره مندی از امدادهای الهی، فیوضات رابطه امام و امت و حضور جانانه ملت در صحنه در صدد است که گام های بلندتری در راستای آرمان های سعادت بخش ملت و بشریت بردارد. شرط پیمودن سریع این مسیر سعادت بخش حفظ انسجام ملی و اتحاد اسلامی است.
بی تردید یکی از دستآوردهای انقلاب اسلامی نهضت بازگشت به ارزش های دینی و ملی خودی جهت ابراز هویت برتر ملی و دینی خود با پشتوانه عظیم و سابقه درخشان است. آن چیزی که دنیای غرب و بیگانگان در حسرت آن بودند و هستند. لذا در چهل و پنحمین سالروز دهه فجر انقلاب اسلامی بیائیم بر این ارزش های وجودی و هویت ملی و دینی خود توجه بیشتری نمائیم و اگر گله مندی وجود دارد آن را در قالب خود زنی به معنای آسیب به ارزش های خودی بروز ندهیم.
همرنگی با دشمن آن چیزی است که روح کسانی که برای ماندگاری این سرزمین و ارزش های آن فداکاری کرده و با جان خود معامله کرده اند می آزارد لذا یکایک آحاد جامعه لازم است که مراقبت کنیم و همه با هم در سازندگی و اعتلای کشور مشارکت نمائیم‌. یکی از صحنه های سرنوشت ساز در کشور شرکت در انتخابات است که در نظام مردم سالار دینی هم حق ماست و هم بعنوان یک تکلیف ملی و دینی باید به آن نگاه کنیم‌. تکلیفی که تدقیق ژرفی را لازم دارد که شایسته های مصمم و اهل شاهکار را بعنوان نماینده انتخاب کنیم. مسلما هر چه مشارکت بالاتر باشد امکان شایسته گزینی بیشتر خواهد شد و آثار مثبت آن بیشمار.

بعنوان یک قاعده به عرض می رسانیم که نماینده شایسته با پشتوانه رای بیشتر با انگیزه و اعتماد به نفس بیشتری پیگیر مطالبات مردم و پیشبرد کشور خواهد شد.
در این شرایط که دشمنان در کمین کشور هستند هر رای به مثابه یک بارقه امید ملت و یک تیر به سمت اهداف دشمنان این کشور تلقی می شود. لذا در این روز ملی بیائیم با قافله سالار انقلاب، امام خامنه ای مدظله العالی و با انقلاب اسلامی و آرمان های آن تجدید میثاق نمائیم و با مشارکت مسئولانه، جدی، حداکثری خود در راستای اعتلای کشور و رفع مشکلات آن و رسیدن به اهداف آن سهیم باشیم.

به امید نیل به تمدن نوین و برتر اسلامی و فجر دولت عظما.

نامدار یوسف وند
رئیس بسیج اساتید دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان کرمانشاه و رئیس دانشکده علوم
۱۲ بهمن ۱۴۰۲

 

 


شناسه : 12259812

آخرین اخبار