5805

پیام رئیس بسیج اساتید دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان کرمانشاه و رئیس دانشکده علوم به مناسبت ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی

بسمه تعالی

 

۱۳ آبان ماه یاد آور سه مناسبت و رخداد بزرگ در تاریخ پر افتخار معاصر ایران اسلامی است. سال ۱۳۴۳ در این روز قافله سالار انقلاب از ایران اسلامی تبعید شد که این تبعید به خواست حضرت حق به هجرت نجات بخش تبدیل شد و آغازی برای سرعت بخشیدن به نهضت و انقلاب اسلامی شد که بنیان تبعید کنندگان وابسته را در هم شکند. مناسبت دیگر این روز نقش آفرینی دانش آموزان و آینده سازان کشور یعنی دانش آموزان در انقلاب اسلامی است که با حضور خود در تظاهرات آبان ۱۳۵۷ و شهادت جمعی از آنان در مقابل دانشکاه تهران، خیابان انقلاب، سرعت انقلاب را شتاب بخشیدند و مرگ سلطه وابسته به استکبار را حتمی ساختند. بالاخره ۱۳ آبان ۱۳۵۸، نه ماه بعد از انقلاب اسلامی ۵۷، لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام (ره) فتح شد و انقلاب دوم که نفی سلطه خارجی با رویکرد مبارزه با دخالت و سیادت استکبار در کشور بود اتفاق افتاد.
برآیند این سه رخداد تاریخی علاوه بر تحقق فرآیند انقلاب اسلامی، رویکرد ضد استکباری آن را نشان می دهد و مصداق پیوند ناگسستنی نسل جوان ( دانش آموزان و دانشجویان) با انقلاب اسلامی و نقش آفرینی کم نظیر آنها در مبارزه با استکبار جهانی به حساب می آید. امروز تداوم این نقش آفرینی در پیشرفت علمی کشور و جهاد روشنگری در ابعاد مختلف ادامه دارد و برای یاد آوری، تداوم و بزرگداشت این مسیر پر افتخار مناسبت ۱۳ آبان به عنوان روز دانش آموز و روز مبارزه با استکبار جهانی نامگذاری شده است. لذا یوم الله ۱۳ آبان به همه جوانان اعم از دانش آموزان و دانشجویان، سنگرنشینان جبهه علمی- فرهنگی و آینده سازان کشور و ملت قهرمان ایران تبریک عرض می کنیم. قطعا بزرگداشت این مناسبت الهام بخش و این روز بزرگ تاریخی می تواند رویکرد ضد استکباری و سلطه ناپذیری جوانان را در کشور و ملل استقلال طلب جهان تقویت نماید و صفحه ی زرینی در رویدادهای تاریخی سرنوشت‌ساز‌ و پرافتخار انقلاب اسلامی و ملت ایران به حساب آید.
تجربه اوایل انقلاب و قبل از آن و همچنین تجارب منطقه و حوادث آن نشان می دهد که که سفارت دولت سلطه طلب و استعمارگر آمریکا و عامل تسهیل گر سلطه و استعمار در منطقه یعنی رژیم اشغالگر صهیونیستی عامل اصلی بدبختی و فلاکت در کشور ها و عامل نفوذ و دخالت در امورات آنهاست.
در یک ماه اخیر شاهد حوادث تلخی در منطقه هستیم. با ارتکاب جنایات جنگی متعدد توسط رژیم صهیونیستی ( عامل استکبار و استعمار در منطقه) یک نسل کشی و فاجعه کم نظیر در منطقه در حال رخ دادن است. افزایش حملات پی در پی رژیم منحوس صهیونیستی به مناطق مسکونی، آموزشی، بیمارستانی، کمک رسانی و .... زندگی آورارگان مظلوم غزه را بر سر آنان آوار کرده است و روزانه صدها کودک، زن، پیر و جوان را به شهادت می رساند و در این جنایات ضد بشری آمریکا و دول استکباری شریک جرم و جنایت رژیم صهیونیستی هستند. قطعا این وضعیت مولود به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی توسط دولت های منطقه و عادی سازی روابط با آن رژیم از یک طرف و حمایت بی چون و چرای استکبار جهانی از این رژیم غاصب، جنایتکار و آدمکش است. بسیار خجالت آور است که این رژیم بدون پایبندی به تعهداتی که خود داده است اجازه دایر کردن لانه جاسوسی و نفوذ در منطقه را پیدا کرد و توانست با بعضی از کشورهای منطقه رابطه برقرار و جاسوسخانه(سفارتخانه) دایر نماید. بسیار شرم آور است که بعضی از کشور های منطقه در این شرایط هنوز با رژیم صهیونیستی رابطه دارند. این در حالی است که ماهیت رژیم صهیونیستی برای مردم جهان روشن شده است.
بر اساس این واقعیت و با الهام از روز مبارزه با استکبار جهانی به جوانان با مرام ضد سلطه پیشنهاد می کنیم که در اولین اقدام ریشه ی نفوذ استکبار جهانی که بوسیله کاتالیزور آن در منطقه یعنی سفارت خانه رژیم صهیونیستی صورت می گیرد از ریشه برای همیشه کنده و بخشکانند و با تعطیل کردن و تغییر کاربری آن جاسوسخانه ها کاری کنند تا مقدمه ای باشد برای ایجاد جهان بدون نفوذ، سلطه، استعمار، ظلم، کودک کشی و ...
در پایان ، ضمن اعلام همبستگی با همه ملت های استقلال طلب، عدالت خواه و حقیقت جو و همدردی با ملت های مسلمان به ویژه ملت قهرمان و مظلوم فلسطین خواهان اتحاد بیشتر برای محو استکبار و سلطه بر جهان می باشیم و مقدمه رسیدن به جهانی بهتر را محو رژیم آپارتاید و نژادپرستی می دانیم که جنایات جنگی ضد بشری او توسط نظام سلطه و استکبار تشویق و حمایت می شود.

رئیس بسیچ اساتید دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان کرمانشاه و رئیس دانشکده علوم


شناسه : 10423903

آخرین اخبار